Pulkā eimu, pulkā teku

 

       

Šī gada 21., 22. maijā folkloras kopa ,,Marksnīte” piedalījās folkloras kopu festivālā ,,Pulkā eimu, pulkā teku”, kurš notika Saldus pilsētas svētkos ietvarā.

Izbraucām sešos no rīta. Braucām kopā ar Madonas 1. vidusskolas folkloras kopu ,,Madaviņa”. Saldū ieradāmies ap plkst.10.30. Mēs apmetāmies Saldus1. vidusskolā . Mūs sākumā nedaudz apbēdināja tas, ka būs jāguļ sporta zālē (300 dalībnieki vienā vietā ). Bet bēdām nebija daudz laika, jo bija jāpiedalās svētku gājienā. Gājiens bija varens un ļoti krāšņs. Tajā piedalījās dziedātāji, dejotāji, daudzu uzņemumu darbinieki, un folkloras kopu dalībnieki no visas Latvijas. Pēc gājiena mūsu kopa uztājās ar savu programmu, ar kuru skatē guvām labus rezultātus.

Svētku laikā mēs iepazinām Saldus skaistākās, ievērojamākās vietas, skatījāmies spēkratu parādi, kur bija iespaidīgi, skaisti braucamrīki, baudīt brīvdabas kino.

Vakarā bija arī salūts. Tas bija ļoti skaits. Nākamajā dienā mēs rādījām savu novada kopprogramuu kopā ar madoniešiem. Braucot prom bija žēl aizbraukt no tik skaistas vietas.

Vislielākais paldies ir jāsaka skolotājai Aldonai Gudrītei par to, ka viņa mums ir devusi tik brīnišķigu izdevību aizbraukt uz festivālu un reizē būt klāt Saldus 160 gadu jubilejas svētkos!

 

Folkloras kopas dalībnieces - Valērija Ulase un Adrija Kaire