Pārgājiens

Septembra sākumā, skaistā, saulainā, siltā rudens dienā mēs, Mārcienas pamatskolas skolēni un skolotāji, devāmies tradicionālajā rudens pārgājienā. Šogad mūsu mērķis bija apciemot E.Gailīša zemnieku saimniecību ,,Kalna Jānēni.” Tikko uzkāpuši nelielā pakalnā,sasveicinājāmies ar mājas saimnieci Zitu, kura mūs jau gaidīja un aicināja iepazīties ar savu saimniecību. Vispirms apskatījām  putnu saimi, kurā bija vistas, pīles, zosis un tītari, kuri draudzīgi kopā sadzīvoja. Mīļi, droši bija trusēni, kurus varēja samīļot  un pabarot. Tad saimniece piegāja pie aploka un mīļi pasauca kaut ko. Uz saucienu atnāca trīs savvaļas zirdziņi- mamma Bučiņa, tētis Puika un abu kopējais kumeliņš Pūpols, jo piedzimis Lieldienās. Nu gan bija prieks barot ar lielāko viņu kārumu- āboliem un pat paglaudīt!  Kā priekšnieks visu saimniecību uzraudzīja āzis Frederiks. Saimniece Zita aizveda mūs arī uz savu relaksācijas vietu kalna galā, cienāja ar āboliem, plūmēm un ļāva baudīt dabas skaistumu .

Pēc pārgājiena skolēni aizpildīja pārgājiena izvērtējuma anketas. Viens no anketas jautājumiem bija- ko citiem pastāstīšu pēc pārgājiena? Lūk dažas no atbildēm: Mārcienā ir skaista vieta; Kalna Jānēnos ir daudz ko redzēt; saimniece ir forša; iesaku citiem arī apskatīt šo vietu.

Skolēnu un skolotāju vārdā sirsnīgs paldies  Zitai par laipno uzņemšanu, saimiecības izrādīšanu un interesanto, izzinošo stāstījumu!

Skolotāja Ņ. Ozoliņa.