Adventes laiks

Adventes laika ,,Balto stundu” cikla 2. nodarbība ,,Ziemassvētku sajūtas” pulcēja bērnus Otrās Adventes priekšlaikā. Bērnos valdīja satraukums, jo kas tāds mums skolā notika pirmo reizi. Iesākumā noskaidrojām, ka svētku tuvošanos var sajust dažādi : ar acīm, ar smaržu, ar dzirdi un, protams, arī ar sirdi. Satraukums kļuva vēl lielāks, kad visiem tika aizsietas acis un bijā lēnām jādodas uz telpu, kurā valdīja Ziemassvētku noskaņa (pagaidām vēl neredzama.) Un tad sākās svētku ,,izgaršošana” (citrons, piparkūkas, mandarīns),  izsmaržošana”(kanēlis, vanilīns, krustnagliņas), un ,,sajušana”( svecīte, eglīšu rota, egles skujiņa.) Un tas viss notika tumsā. Noņemot acu apsējus, - atkal pārsteigums- visa telpa iemirdzējās daudzās svecīšu liesmiņās un ieskanējās Ziemassvētku mūzikas skaņas. Ar šo sajūtu stundu mēs, skolotāji, vēlējāmies kaut nedaudz parasto ikdienu pārvērst par miera, klusuma un skaistuma mirkli.

Skolotāja Ņ. Ozoliņa.