Mammasdabas meistarklases izziņas ekskursija „Mežsaimnieka pēdās!”

AS „Latvijas valsts meži” rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā - Mammasdabas  meistarklasē: izjust, zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu- rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi-mežus!

Jau piekto gadu Mārcienas pamatskolas 5. klases skolēni piedalās Mammasdabas meistarklasē, ik gadu gūstot kādu nomināciju. Arī šogad esam pieteikušies meistarklasei kopā ar 6.klases skolēniem. Šogad jāveic 3 meistardarbi, lai iegūtu meistara nomināciju.

22.oktobrī paveicām vienu no meistardarbiem- bijām meža izziņas ekskursijā „Mežsaimnieka pēdās!” Smeceres sila mežos. Tikāmies ar LVM darbinieku Vilni Otvaru.

Uzzinājām kādās kategorijās tiek iedalīti koki, kā izaudzēt labu mežu. Bijām redzējuši oranžu krāsojumu uz kokiem mežā, tagad uzzinājām kam tas domāts.  Varējām iemēģināt koku stādāmo aparātiņu. Uzzinājām, ka mežzinim urbītis  vajadzīgs, lai noteiktu augoša koka vecumu. V. Otvars ieinteresēja skolēnus izvēlēties mežsaimnieka profesiju, bet rosināja jau tagad skolā labi mācīties visus priekšmetus, jo mežsaimniekam jābūt ļoti vispusīgam un zinošam. Mācījāmies atpazīt kokus ne tikai pēc lapām, bet arī mizas un zaru izaugumiem.  Divu stundu garajā mācību ekskursijā vajadzēja uzmanīgi klausīties un pierādīt savas zināšanas, atbildot uz mežsaimnieka jautājumiem. Pareizi  atbildot, varēja iegūt Mammasdabas  žetoniņu. Visvairāk žetoniņu sakrāja Mārtiņš un Adrija, iegūstot AS „Latvijas valsts meži” sarūpētās specbalvas-spilventiņu un atstarotāju.

Ekskursijas noslēgumā kopīgi kurinājām ugunskuru un cepām pašu sarūpētās desiņas un cepamos zefīriņus.

5., 6. klases audzinātāja I. Kaire