Skaistā rudenīgā dienā...

 

       

Skaistā, rudenīgā oktobra dienā Mārcienas skolas skolotāji un darbinieki devās arodbiedrības sarūpētā ekskursijā pa Latvijas skaistākajām vietām. Varbūt kādu iedvesmos mūsu redzētais!
Pirmais pieturas punkts-radošā darbnīca , pasakains skulptūru dārzs ,,Ezeriņi” Pārgaujas novadā Stalbes pagastā, kur saimnieko A.Kerliņš, kurš meklē, krāj īpašus, dažādu krāsu un formu laukakmeņus. Akmens savijas ar metālu un top unikāli mājas un dārza dizaina priekšmeti.
Turpinām ceļu uz Vaidavas pagasta Kocēnu novadu, tur ,,Madarās” tapis īpašs mucu muzejs ,,Liela muiža”, kur saimnieko atraktīvais mucenieks Jānis Grantiņš. Apmeklētājiem ir iespējas ne tikai iepazīties ar amatnieku darbu, bet arī pašiem iejusties mucenieka ādā.
Turpinājumā iegriežamies ,,Meldru” mājās, kur saimnieks nodarbojas ar senlietu kolekcionēšanu. Vairākās ēkās izvietotas dažādas seno lietu ekspozīcijas.
Pēdējā mūsu brauciena pieturvieta ir Vaidavas keramikas ražotne, kura nodarbojas ar keramikas trauku ražošanu no Latvijas sarkanā māla. Visi ražojumi ir meistaru roku darbs. Bija iespēja iepazīties ar pilnu ražošanas procesu un arī iegādāties sev tīkamākos un nepieciešamākos izstrādājumus.
Pēc šīs ekskursijas vienbalsīgi varam teikt: Latvijā ir ko redzēt!


Ņ. Ozoliņa.