Cūkmena detektīvi!

Šajā mācību gadā Mārcienas pirmsskola pieteicās AS Latvijas valsts meži organizētajā ekosprogrammā ,,Cūkmena detektīvi.” Rudenī pie mums ieradās pats Cūkmens, kurš aicināja būt aktīviem, pievērst vairāk uzmanības vides izglītībai, tīrai videi. Visa gada garumā aktīvi darbojāmies Cūkmena detektīvu izstrādātajā programmā, kas ietvēra 4 saistošas nodarbības, tās bija:

Meža netīrie noslēpumi

Cūkmenam pa pēdām

Mežs rotaļlietu kastē

Audzēsim skābekli

Bērni kopā ar skolotāju Brigitu iepazinās ar mežu daudzveidību, dabas veltēm, tīra meža noslēpumiem. Līdztekus tika izspēlētas dažādas spēles un aktivitātes. Tika veidota koka pilsētiņa, gatavotas putnu barotavas, sēti dārzeņi un priedes, diedzēti pirmie zaļumi uz palodzes un daudz citu aktivitāšu. Pavasarī šķirojām un vācām atkritumus tuvākajā mežā, ieguvām priekšstatu par atkritumu konteineriem mūsu pagastā. Darbošanās bija interesanta, dažādoja nodarbības un mums patika!

Sandra Zavale